Od zákazky až po náš produkt, časť 2.

Každého klienta berieme ako nášho biznis partnera, a tak k nemu aj pristupujeme. Okrem profesionálneho prístupu si vytvárame aj priateľské vzťahy. Jednou z ukážok nášho priateľstva a dôvernosti je aj náš klient.
Ondrej Horák

Ondrej Horák

Každého klienta berieme ako nášho biznis partnera, a tak k nemu aj pristupujeme. Okrem profesionálneho prístupu si vytvárame aj priateľské vzťahy. Jednou z ukážok nášho priateľstva a dôvernosti je aj náš klient, pri ktorom sme sa dostali od zákazky až po vytvorenie nášho produktu.

Pokračovanie blogového článku „Od zákazky až po náš produkt, časť 1.“.

OD ANALÝZY AŽ PO VÝVOJ

Slovo dalo slovo a nasledovali brainstormingy s našimi softvérovými architektmi. Výstupom bol návrh modulárneho riešenia, ktoré je plne konfigurovateľné a škálovateľné. Týmto sme si zabezpečili možnú prispôsobiteľnosť budúcim potrebám klientov.

ALFA A OMEGA

Vo všeobecnosti sú všetky kroky vo vývojovom procese potrebné. Mierne však staviam „vývoj“ na prednú priečku. Pretože aj keď ste si urobili akýkoľvek prieskum a návrh, vytváranie aplikácie je zložitý proces, pri ktorom ti vedia napadnúť veci, na ktoré si pri návrhu nemyslel. Tak je to viacmenej s čímkoľvek čo vytváraš.

Prechádzame do procesu „kódenia“. Vsadili sme na architektúru mikro-služieb s použitím Typescript frameworkov React a Node.JS a nasadili ho do cloudu na AWS.

ČO ĎALEJ?

Vývoj Minimum Viable Product (MVP) verzie nám trval cca 7 mesiacov a prebiehal v 2-týždňových šprintoch. Na fáze vývoja pracoval projektový manažér, 2 developeri na Front-ende (FE) a 1 developer na Back-ende (BE). Zároveň sme mali aj testera, ktorý vytváral manuálne aj automatizované testy, najviac primárne FE testy a integračné testy.

Ďalej nás čaká samotné testovanie zamestnancami klienta, aby sme mohli doladiť detaily a vychytať bugy, respektíve chyby. Toto je proces, pri ktorom sa vedia zapracovať minimálne zmeny v niektorých funkciách. V priebehu nasadenia budeme migrovať všetky dokumenty, kontrolovať úspešnosť importu a spárovania dokumentov a nastavenia oprávnení.

A bodka toho celého bude spustiť produkčnú verziu.

NOVÝ PRODUKT

Sme v procese dokončovania a testovania klientovej verzie. Jadro celého systému budeme využívať ako náš vlastný digitálny produkt. Vytvorili sme „Fakturačný softvér na mieru“, ktorý budeme vedieť prispôsobiť pre akéhokoľvek klienta. Na trhu jestvuje mnoho účtovníckych alebo fakturačných softvérov od konkurenčných firiem.

Naše riešenie má jadro, na ktoré vieme implementovať funkcie, ktoré sa budú nachádzať v požiadavkách našich klientov.

ZÁVEREČNÉ SLOVO

Aby sme sa vrátili na úvod článku, vďaka partnerstvu a dobrým vzťahom sme od zákazky prešli k vlastnému produktu.

Ak bude klient požadovať vlastný fakturačný softvér, na ktorom bude chcieť skladové hospodárstvo, prepojenie s webovou stránkou alebo čokoľvek iné sme ochotní mu vyhovieť. Vďaka nášmu digitálnemu produktu to už bude teraz možné. Finálne riešenie presne na mieru klientovi.

Facebook
LinkedIn
Twitter

Ďalšie články

Predošlé
Ďalšie